SELECT oznacza jakość

Ręcznie szyte piłki nożne i ręczne firmy SELECT zachowują idealną równowagę w trakcie odbić; odpowiedni tor lotu przez tysiące godzin na boisku, a także podczas każdych warunków atmosferycznych.

Osiągnięcie wysokiej jakości nie jest łatwym zadaniem. Przez ponad 60 lat istnienia SELECT używał najlepszych skór, a w późniejszych latach najlepszych materiałów syntetycznych dla swoich ręcznie szytych piłek.

Oferujemy także jako jedyni kompleksową gwarancję jakości w branży sportowej.

Zapewniamy, że wszystkie piłki SELECT spełniają wymogi jakościowe, są dokładnie kontrolowane w naszym zakładzie produkcyjnym w Pakistanie. Dodatkowo przeprowadzamy kontrolę naszych najlepszych piłek w Danii. Zanim dostarczymy klientom nasze produkty, sprawdzamy jakość szycia, powierzchnię, kulistość, mierzymy obwód, ciężar, szczelność i jakość farb drukarskich. Sprawdzamy nawet produkowane w naszych fabrykach pęcherze, w celu zapewnienia idealnej równowagi każdej piłce.

Nasze standardy jakości są najwyższe w branży, wyższe niż te stosowane w FIFA.

SELECT gwarantuje najwyższą jakość swoich piłek. Oferujemy najlepsze gwarancje produktów w branży! 3-letnia rękojmia na szycie i kształt naszej serii piłek PRO i 2-letnia gwarancja dla naszych piłek z serii CLUB.

Dlaczego piłki SELECT uważane są za najlepsze na świecie? Zacznijmy od początku, ponieważ ma to związek z metodami produkcji i materiałami z jakich piłki są wykonane.

Stworzenie piłki ręcznej dla najlepszych na świecie zespołów nie jest łatwym zadaniem. Każdy aspekt procesu produkcyjnego począwszy od wyboru materiału zewnętrznego, podszewki, szycia do wyrobu pęcherza, a także staranności wykonania jest niezwykle ważny. Równowaga piłki może zostać zachwiana, jeśli jej waga będzie odbiegać od normy o zaledwie kilka gramów, ma to zasadnicze znaczenie dla sprężystości; gdy zawodnicy rzucają piłką i strzelają bramki.

PREFEROWANA PRZEZ IHF
Wszystkie nasze piłki są szyte ręcznie i produkowane z najlepszych materiałów. Obecnie większość piłek ręcznych jest wykonana z syntetycznej skóry (poliuretan – PU), w odróżnieniu od wcześniejszych, produkowanych wyłącznie ze skóry. Zarówno syntetyczne jak i skórzane piłki są używane przez najlepszych. Nasze najlepsze syntetyczne piłki ręczne są używane w meczach IHF (Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej), podczas Mistrzostw Świata i na Igrzyskach Olimpijskich, jak również przez duńską kadrę narodową, żeńską i męską.

Wszystkie piłki SELECT z syntetycznej skóry posiadają warstwy z poliuretanu (PU), które nadają piłce miękkość, dobrą przyczepność, można używać do nich produktów żywicznych. Jakość i grubość PU są niezwykle ważne dla jakości gry. Dlatego SELECT poświęca dużo czasu aby znaleźć i opracować najlepsze materiały dla naszych najlepszych piłek.

ZNACZENIE PĘCHERZA
Pęcherz jest sercem każdej piłki, jest kluczowy dla jakości gry. SELECT specjalizuje się w produkcji pęcherzy do piłek. Posiadamy własne fabryki i własne formuły wytwarzania kauczuku naturalnego.

Lateks czyli kauczuk naturalny jest materiałem, z którego powstają pęcherze piłek jest zdecydowanie lepszy od tych wykonywanych m.in. z butylu lub PU pod względem elastyczności, sprężystości i co ważne, zachowuje nadany im kształt. Lateks ma sześciokrotnie większe właściwości rozciągania niż jakikolwiek syntetyczny materiał. I tak jak z naszą piłką, wszystkie nasze pęcherze, zanim zostaną umieszczone w piłce są pompowane i poddawane testom równowagi. Można stanąć na napompowanym pęcherzu SELECT i będzie powracać do pierwotnego kształtu i wielkości, nie wspominając o tym, że zachowa idealną równowagę.

LEPSZA KONTROLA PIłKI PODCZAS DRYBLINGU
W wyniku naszego specjalnego procesu przygotowania lateksu, nasze pęcherze w piłkach ręcznych są bardziej miękkie, w odróżnieniu od innych wykonanych także z tego materiału. Fakt, że pęcherz doskonale pasuje oznacza, że nie będzie żadnych pęcherzyków powietrza, innymi słowy zapewnia lepszą kontrolę podczas dryblingu.

 

źródło: www.selectsport.pl